Projekt "Przygoda z grami"

Celem projektu jest wspieranie rozwoju dzieci w zakresie:

  • poznawczym (rozwój logicznego myślenia, kojarzenia, koncentracji, uczenie rozróżniania kolorów i kształtów, ćwiczenie pamięci wzrokowej, powiększenie słownictwa, rozwijanie umiejętności planowania i strategii),
  • emocjonalnym (uczenie kontrolowania pozytywnych i negatywnych emocji, panowania nad stresem),
  • społecznym (kształcenie poszanowania dla obowiązujących reguł, wzajemna integracja, zainteresowanie właściwymi formami spędzania czasu wolnego, zapobieganie narkomani i alkoholizmowi).

Zajęcia trwają około dwóch godzin i są przeznaczone dla dzieci w wieku 4-15 lat.

Zajęcia odbywają się w formie rozgrywek w grach planszowych, zręcznościowych i karcianych. Podczas ich trwania dzieci zdobywają punkty za udział w danej grze i wygraną. Na koniec mogą wymienić zdobyte punkty na nagrody. Dzieci mogą wybierać między innymi spośród zabawek, kredek, temperówek, pisaków, farb, kredy, układanek, książek, kolorowanek, maskotek, naklejek, gum do żucia, podstawek pod kubki, spinek lub gumek do włosów.

Do naszej dyspozycji jest ponad trzysta tytułów oraz kilkanaście dodatków. Lista dostępnych tytułów do zagrania dostępna jest w zakładce do projektu.

W realizacji projektu pomagają nam nasi partnerzy: 3 Trolle, Granna, Nasza Księgarnia, Piastowski Klub Planszówkowy, Instytut Pamięci Narodowej, Albi, Fundacja Amicis, Fox Games, Rebel, Tacitc, Portal Games, Egmont, Bomba Games, Mader, Fabryka Gier Historycznych i Lucrum Games.

Projekt realizujemy od 2012 roku. Za nami już przeszło pięćdziesiąt spotkań. Zdjęcia z zajęć można znaleźć w zakładce Galeria.